Wierzbięcin będzie miał nową – starą świetlicę
Jak zapowiadaliśmy we wcześniejszym artykule mieszkańcy Wierzbięcina będą mogli cieszyć się świetlicą w nowej odsłonie.
23 października zastępca burmistrza Krzysztof Kolibski zapoznał się ze szczegółami projektu przebudowy świetlicy, zaprezentowanym przez pracownię projektową TEKTONES Magdalena Wojno z Lusowa.
Budynek służący obecnie za świetlicę jest stary i nie do końca przystosowany do pełnienia swej funkcji. Pomieszczenia są źle rozplanowane, sale są małe i niefunkcjonalne. Wszystkie spotkania, które były organizowane przez mieszkańców Wierzbięcina wymagały karkołomnych przygotowań, aby mogły się odbyć. Pamiętam, jak ciężko było wynieść wieniec dożynkowy z sali głównej na podwórze – wspomina sołtys Wierzbięcina pani Agnieszka Nowacka – próbowaliśmy wynieść go przez okno, ale był za duży. Mamy dużo mieszkańców, dużo jest dzieci, ciężko zorganizować im zabawę w sali głównej, jest po prostu za mało miejsca – kontynuuje pani sołtys.
Projekt przebudowy świetlicy przewiduje takie przeorganizowanie przestrzeni, że sala główna i pomieszczenie gospodarcze będą stanowiły praktycznie jedną salę. W nowej aranżacji pomieszczeń będzie wystarczająco dużo miejsca i na ustawienie stolików z poczęstunkiem, i na zorganizowanie zabaw ruchowych czy tańców.
Dzięki nowemu projektowi świetlica zyska nie tylko funkcjonalną przestrzeń ale też nowoczesne rozwiązania ogrzewania pomieszczeń i oświetlenia.
Inwestycja będzie zwieńczeniem dobrej współpracy burmistrza Nowogardu Roberta Czapli z radą Sołecką Wierzbięcina. Jak deklaruje sołtys Nowacka, Rada Sołecka jest w stanie przeznaczyć środki z funduszu sołeckiego na wsparcie tej inwestycji. Przy okazji przebudowy świetlicy, trzeba będzie zapewnić bezpieczny zjazd z drogi na teren świetlicy i bezpieczne przejście dla pieszych, na ten cel Wierzbięcin oszczędza pieniądze z funduszu sołeckiego od 2 lat. Jest to kolejny przykład tego, że razem można zrealizować naprawdę dobre pomysły.

Ewa Brzykcy