2016/05/07_sp3_swieto_szkoly
Święto Szkoły jest szczególnym wydarzeniem w życiu całej społeczności szkolnej. W piątek 29 kwietnia 2016 r. Szkoła Podstawowa nr 3 obchodziła swoje święto. Rozpoczęło się ono uroczystym apelem z udziałem naszej wspaniałej Olimpijki Ewy Durskiej, która jest w okresie przygotowawczo-treningowym do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Pani Ewa w tym dniu przekazała szkole swój reprezentacyjny strój sportowy i zdjęcie promujące Igrzyska Olimpijskie w Brazylii. Następnie na boisku sportowym ORLIK odbyły się zawody sportowe, w których uczestniczyli uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami i rodzicami. W czasie zawodów sportowych dołączył do nas burmistrz Robert Czapla, który wraz z rodzicami dopingował zawodników startujących w poszczególnych konkurencjach.

Po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy uczestnicy zawodów udali się pod budynek szkolny, gdzie na boisku i na placu zabaw odbyła się zabawa przy dźwiękach muzyki dyskotekowej. Dla wszystkich uczniów i uczestników czekały przepyszne kiełbaski przygotowane na grillach lub upieczone na ognisku oraz gorąca grochówka, którą zorganizowała Rada Rodziców. Wspaniałym dopełnieniem atrakcji w tym dniu była zabawa na dmuchanej zjeżdżalni. Wspólna zabawa to doskonały czas integracji całej społeczności szkolnej, uśmiech i zadowolenie na twarzach naszych uczniów świadczyły o tym, że bawili się oni doskonale. Mamy nadzieję, że za rok też dopisze nam dobry humor i piękna pogoda. W imieniu nauczycieli i uczniów serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy chętnie włączyli się w przygotowanie naszej uroczystości. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców która zafundowała nam atrakcje w postaci zjeżdżalni i grochówki w tym sportowo – świątecznym dniu.

Piotr Kazuba

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowogardzie