2016/04/10_cnb_parking_przedszkole4
Przedstawiamy Państwu kolejną inwestycję, która jest realizowana przez Gminę – budowa parkingu przy Przedszkolu nr 4.

Po wielu bojach, o czym pisaliśmy wcześniej (spotkanie w przedszkolu - listopad 2015, listopadowa sesja RM - 2015),  31 marca 2016 r., przy Przedszkolu nr 4, przy ul. Tadeusza Kościuszki w Nowogardzie, odbyło się symboliczne wbicie szpadli rozpoczynające budowę parkingu.

W ramach zaplanowanych prac zostanie wykonane 28 miejsc postojowych, chodnik, jezdnia oraz ciąg pieszo-jezdny z kostki brukowej. W miejsce zaś wyciętych drzew będą nasadzenia kompensacyjne. Prace potrwają do końca sierpnia br.

Wykonawcą inwestycji za kwotę 225.815 zł jest Nowogardzkie Centrum Budowlane.

Dyrekcja przedszkola, wychowawcy oraz rodzice wielokrotnie zwracali uwagę na niebezpieczne momenty, kiedy rodzice samochodem przywożą i odbierają swoje dzieci.

Ruchliwa droga wojewódzka, brak przy przedszkolu parkingu spowodowała, że Gmina przystąpiła do prac związanych z zaprojektowaniem w tym miejscu nowego parkingu. Konsultacje przeprowadzone ze stronami zainteresowanymi, przedsiębiorcami posiadającymi w pobliżu swe punkty handlowo-usługowe sprawiły, że ostatecznie powstał projekt parkingu na 28 miejsc postojowych, w tym z jednym miejscem dla osoby niepełnosprawnej. Parking w tym miejscu rozwiąże problem braku miejsc postojowych w okolicy przychodni, punktów usługowych i przedszkola. Ma on służyć nie tylko rodzicom, ale również wszystkim mieszkańcom.

Opr. Piotr Suchy