2017/10/18_Inauguracja_Roku_na_UTW
Śpiew hymnu „Gaudeamus igitur” rozpoczął uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu III Wieku w Nowogardzie. Uroczystość odbyła się w środę, 18 października br., w Nowogardzkim Domu Kultury.

Następnie głos zabrała prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nowogardzie Wanda Obrębska, która przywitała przybyłych gości, a wśród nich Krzysztofa Kolibskiego, zastępcę burmistrza Nowogardu oraz Kazimierza Lembasa, przedstawiciela władz powiatowych i dyrektora nowogardzkiego szpitala. Na sali widowiskowej obecni również byli przedstawiciele innych uniwersytetów m.in. z Golczewa, Kamienia Pomorskiego czy Dobrej Nowogardzkiej.

Prezes nowogardzkiego uniwersytetu przedstawiła zebranym działania które Stowarzyszenie wraz ze swymi członkami podejmuje. Po tych słowach odbyła się immatrykulacja nowych studentów, wśród których nalazła się również radna Anna Wiąz. Nowo przyjęci w szeregi Uniwersytetu III Wieku studenci otrzymali legitymacje oraz symboliczne znaczki.

- W imieniu burmistrza Nowogardu Roberta Czapli i swoim, pragnę złożyć państwu najlepsze życzenia, rozwoju osobistego w nowym roku akademickim – powiedział do zebranych K. Kolibski. – Dziękuję wam za to, że w aktywny sposób spędzacie czas, że integrujecie i edukujecie.

Po życzeniach od zastępcy burmistrza oraz przedstawicieli innych Uniwersytetów III Wieku, uczniowie nowogardzkiej filii Goleniowskiej Szkoły Muzycznej I stopnia, przedstawili swe umiejętności, dając krótki koncert.

Na zakończenie inauguracji, studenci wysłuchali wykładu dyrektor Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej dla Dzieci, Młodzieży i ich Rodzin w Nowogardzie na temat „Szczęścia w życiu”.

Nad przebiegiem inauguracji czuwała wiceprezes stowarzyszenia – Jadwiga Cichecka.

Uroczystości zakończył mini koncert zespołu pod kierunkiem Lecha Jurka. (ps)