wakacje - świetlica Promyk
Ostatnie tydzień upłynął nam na sportowo w poniedziałek tworzyliśmy wszyscy wspólną grę sportową. We wtorek mieliśmy wyjście do biblioteki na ćwiczenia z kreatywności zabawy z LEGO, w środę turniej badmintona na plaży, w czwartek turniej tenisa ziemnego kort u Pana Wojtka. A na zakończenie w piątek gry i zabawy sportowe dla dzieci na plaży. Oczywiście były nagrody zawody prowadził Pan Jerzy Kusiak. Była super zabawa na sportowo pełna rywalizacji i uśmiechu na twarzy. Dziękujemy wszystkim za ten wspólnie spędzony czas widzimy się we wrześniu. ♥️ I przypominamy o bezpiecznych zabawach w czasie wakacji.

Kolejny tydzień wakacji za nami.
Kolejny tydzień wakacji za nami. Odbywały się Kuchcikowe zajęcia kulinarne. Dzieci wcieliły się w małych kucharzy gdzie przygotowywały własne potrawy. Kroiły, obierały, mieszały, i układały miały z tym mnóstwo zabawy, i radości. Uczyły się współpracy, a przede wszystkim wyrabiały umiejętności potrzebne w życiu codziennym. Odwiedziliśmy również Bibliotekę gdzie czekały na nich duże emocje. Escape Room to pokój pełen zagadek, w którym zostali zamknięci. Mieli 60 minut, aby je rozwiązać, i dotrzeć do niespodzianki którą na nich czekała. Było dużo super zabawy.

Wakacje
Wakacje nadal trwają, my już po półkolonii letniej, a my dalej działamy. Kino? Dlaczego nie, w końcu jak co roku w naszym mieście i w czasie wakacji odbywa się 25 Festiwal Filmu Muzyki Malarstwa Lato z Muzami. Odwiedziliśmy kino, aż 5 razy. Każda bajka opowiadała inna historię i była wyjątkowa pełna emocji. Dzieci były bardzo zadowolone, że mogły w nich uczestniczyć. Po bajce oczywiście prowadzone były zajęcia dyskusyjne na temat głównych bohaterów. O czym była bajka i co im najbardziej utkwiło w pamięci. Po obiedzie był czas na zabawy sportowe na boisku.

Półkolonie letnie
W tegoroczne wakacje odbyły się półkolonie letnie w Świetlicy Środowiskowej „Promyk”.
Wypoczynek trwał 10 dni, od 27.06.2022 – 08.07.2022 w godzinach od 8.00 – 16.00 w naszej placówce udział brało ok. 20 dzieci. W trakcie którego nasi podopieczni mieli okazję brać udział w różnych zajęciach sportowych, zabawach, wyprawach w teren po ścieżce zdrowia. Podpisali zasady półkolonii które sami przedstawiali. Dzieci miały zapewnione pyszne pełne wyżywienie śniadania, obiady, i podwieczorek.
Poza wspomnianymi wyjściami, i aktywnościami były prowadzone dla grupy zajęcia z profilaktyki uzależnień, bezpieczne zabawy wakacyjne, piłka nożna na Stadionie Miejskim, wyjście na pyszne lody, mini disco gdzie można było wykonać swój pierwszy makijaż, czy gry planszowe, oraz wakacje w Bibliotece. Był to okres pełen wrażeń, i nowych doświadczeń. Było intensywnie, wesoło, i wartościowo.
Dowiedzieliśmy się, że w życiu bardzo ważny jest ruch, dlatego codziennie bawiliśmy w gry, i zabawy sportowe na świeżym powietrzu. Oraz jak ważny jest zdrowy styl życia bez używek STOP dzieci alkoholu nie piją.
Ostatniego dnia każdy z uczestników mógł zaprezentować swój talent – dzieci bardzo nas zaskoczyły. Zobaczyliśmy pokazy wokalno-taneczne.

Wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie gratulujemy i życzymy udanych wakacji.
Zapraszamy na relację fotograficzną.

Dwa tygodnie wakacji za nami. Cieszy myśl, że to dopiero początek letnich atrakcji, wypraw i przygód. A wszystko to dzięki inicjatywie Pana Burmistrza Nowogardu Roberta Czapli dziękujemy, że mogliśmy tak wspaniale spędzić razem czas przez te dwa tygodnie. Czas biegnie szybko, więc do zobaczenia, a wychowawcom dziękujemy za wszystko.