Półkolonie letnie

Jak co roku zakończyły się półkolonie letnie w świetlicy,, Promyk,, udział brało ok. 70 dzieci z miast i terenów wiejskich. W tym roku podzielone były na dwa turnusy. Dzieci skorzystały z wielu wspaniałych atrakcji przygotowanych przez wychowawców. Były to wizyty w Komisariacie Policji dotyczące bezpiecznych zabaw podczas wakacji, spotkanie z Ratownikiem Wodnym który przekazał cenne informacje na temat jak zachowywać się nad wodą podczas wakacji, JGR straży pożarnej dzieci zapoznały się ze sprzętem ratowniczo - gasniczej. Poranki z bajkami w Nowogardzie Domu Kultury. Przeciekawe zajęcia w Bibliotece Miejskiej. Na jeden dzień mogły zamienić się w małych kucharzy, i przygotować własną pizze w Restauracji Okraglak. Sportowe zajęcia w siłowni pod okiem trenera Jakuba. Pogoda nas rozpieszczala, było pięknie słonecznie dzięki temu mogliśmy spędzać dużo czasu w plenerze na wspólnych grach i zabawach, odbyła się również wycieczka rowerowa dookoła naszego pięknego jeziora, zakończona ogniskiem przy muzyce. Ciekawe zajęcia na wyjeździe do Celowego Związku Gmin R-XXI w celu nauki segregacji odpadami w Slajsinie. Za te wszystkie wspaniałe atrakcje dziękujemy Panu Burmistrzowi Robertowi Czapli, Pani Dyrektor Biblioteki oraz kadrze pracowniczej, Pani Dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury, niezawodnym Strażakom, Panu Ratownikowi Wodnemu za cenne rady podczas zabaw nad wodą, Komisariatowi Policji w Nowogardzie.

Kampania „Sprzątnij po swoim psie – wchodzę w to”

Kampania przątnij po swoim psie – wchodzę w to
W poniedziałek 1 lipca 2019 r. w ramach prowadzonej kampanii „Sprzątnij po swoim psie” młodzi uczestnicy półkolonii letniej ze Świetlicy „Promyk” pod opieką Pani Moniki Tandeckiej, Sylwii Zielińskiej i pracownika Urzędu Miejskiego rozdawali broszurki promujące poprawę estetyki miasta i bezpieczeństwa mieszkańców. Dzieci malowały na alejkach i skwerach miasta za pomocą szablonów i farb hasła „SPRZĄTNIJ PO SWOIM PSIE – WCHODZĘ W TO”. Celem kampanii jest zachęcenie właścicieli czworonogów do sprzątania nieczystości po swoich pupilach oraz przypominanie o spoczywających na nich obowiązkach związanych z posiadaniem psów. Mieszkańcy popierają prowadzoną kampanię, dzielą się swoimi przemyśleniami i są przekonani, że inicjatywa promująca sprzątanie psich nieczystości poprawi wygląd miasta oraz komfort życia mieszkańców.

Sprzątanie świata

Jak co roku dzieci ze Świetlicy Promyk biorą czynny udział w,, Akcji-segregacja, 2×wiecej,2×czysciej''
Jak co roku dzieci ze Świetlicy Promyk biorą czynny udział w,, Akcji-segregacja, 2×więcej,2×czyściej''

Zakończyły się półkolonie letnie

Zakończyły się półkolonie letnie w świetlicy,, Promyk,, uczestniczyło w nich ok. 80 dzieci z miasta, i terenów wiejskich. Podzielone były na trzy turnusy każdy z nich skorzystał z wielu wspaniałych atrakcji przygotowanych przez opiekunów. Były to wyjazdy nad morze, Slajsina, wizyty w komisariacie policji dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji, JGR straży pożarnej dzieci mogły zobaczyć sprzęt ratowniczy, ciekawe zajęcia w Bibliotece, przepiękne bajki wyświetlane w Nowogardzkim Domu Kultury, mało tego mogły same przygotować pizze w restauracji Okraglaka, i zjeść bez wyrzutów ponieważ mogli ją spalić na profesjonalnej siłowni. Były gry i zabawy, śpiewy przy ognisku, dzień na sportowo i wiele innych atrakcji. Za to wszystko dziękujemy Panu Burmistrzowi Robertowi Czapli, Pani Detektor Biblioteki, oraz kadrze pracowniczej, Pani Dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury oraz obsłudze, niezawodnym strażakom, Komisariatowi Policji w Nowogardzie za cenne rady, i miło spędzony czas, Pani Oldze Tomków i trenerom za super zajęcia na siłowni, oraz Panu kierowcy który bezpiecznie wozil nas z miejsca na miejsce mimo upalnej pogody Wielkie dzięki od dzieci i wychowawców. Pozdrawiamy i dozobaczenia za rok.