2016/11/08_konkurs_piesni/1_-_glowne.JPG
57 wykonawców z Goleniowa, Dobrej, Osiny, Gryfic, Dolic, Stargardu, Orzechowa i Nowogardu wzięło udział w II Regionalnym Konkursie Pieśni Patriotycznej, który odbył się we wtorek 8 listopada br. w Nowogardzkim Domu Kultury. Konkurs swoim patronatem honorowym objął burmistrz Nowogardu Robert Czapla.

Uczestników oceniało jury w składzie: Celina Muza – aktorka, piosenkarka i producentka muzyczna, Albert Moroz - dyrektor Ińskiego Ośrodka Kultury oraz Hubert Biczkowski - pedagog, lider zespołu „Specyficzni”.
Wokaliści występowali w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
W kategorii „Przedszkola”, I miejsce przyznano Neli Dec z Ińskiego Centrum Kultury. II miejsce (ex aequo): Grupa Myszki z Przedszkola nr 3 w Nowogardzie oraz Nikola Synowiec z Nowogardzkiego Domu Kultury. W kategorii „Szkoły Podstawowe”, I miejsce jury przyznało Oliwii Maciejuniec ze Szkoły Muzycznej w Goleniowe, filia w Nowogardzie. II miejsce zajęła Alicja Pawlak z Ińskiego Centrum Kultury i III miejsce – Jakub Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano Natalii Sadowskiej z Ińskiego Centrum Kultury. W kategorii „Szkoły Gimnazjalne”, I miejsce przyznano Mai Tębłowskiej z Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie, II miejsce (ex aequo): Wiktorii Pawłowskiej z Gimnazjum nr 1 w Nowogardzie oraz Weronice Lalik z Gimnazjum nr 1 w Nowogardzie. W kategorii „Szkoły Ponadgimnazjalne”, I miejsce zdobyła Wiktoria Bucoń z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Nowogardzie.
- Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie – powiedział zebranym burmistrz R. Czapla tuż przed nagrodzeniem najlepszych wykonawców. – Dziękuję, że kultywujecie tradycję śpiewania pieśni patriotycznych, które towarzyszą naszemu narodowi od wielu lat.
- Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom – powiedziała na zakończenie Aneta Drążewska, dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury. – Zapraszam wszystkich za rok, na trzecią edycję konkursu. Zapraszam również na Wspólne Śpiewanie Pieśni Patriotycznych, które odbędzie się w Nowogardzkim Domu Kultury 11 listopada o godz. 12.30.
Opr. Marcin Ościłowski, fot. www.ndk.pl