31 marca br., na ul. Tadeusza Kościuszki w Nowogardzie, przy Przedszkolu nr 4 rozpoczęła się budowa nowego parkingu z 28 miejscami postojowymi, chodniki i ciągi pieszo-jezdne z kostki brukowej oraz jezdnia. Prace mają potrwać do sierpnia br. Wykonawcą inwestycji, za kwotę 225.815 zł, jest Nowogardzkie Centrum Budowlane.

2016/07/11_parking_przedszkole4
W piątek, 8 lipca br., burmistrz Robert Czapla wraz z kierownikiem Wydziału Inwestycji i Remontów Adamem Czernikiewiczem, dokonali wizji postępu toczących się prac przy budowie parkingu. Prace powoli zmierzają ku końcowi. Ułożono już chodniki, miejsca postojowe, zamontowano bramę wjazdową na teren przedszkolny, a także wykonano nowy murek oraz dokonano nasadzenia nowych drzew. W piątek rozpoczął się też proces kładzenia nawierzchni asfaltowej na drodze dojazdowej do miejsc postojowych.

Ruchliwa droga wojewódzka, brak przy przedszkolu parkingu spowodowała, że Gmina przystąpiła do prac związanych z zaprojektowaniem w tym miejscu nowego parkingu. Konsultacje przeprowadzone ze stronami zainteresowanymi, przedsiębiorcami posiadającymi w pobliżu swe punkty handlowo-usługowe sprawiły, że ostatecznie powstał projekt parkingu na 28 miejsc postojowych, w tym z jednym miejscem dla osoby niepełnosprawnej. Parking w tym miejscu rozwiąże problem braku miejsc postojowych w okolicy przychodni, punktów usługowych i przedszkola. Ma on służyć nie tylko rodzicom, ale również wszystkim mieszkańcom.

Piotr Suchy