Przypmnijmy, w dniu 17.06.2013 r. w ramach reorganizacji Urzędu zlikwidowany został Wydział Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu, w którym zatrudnionych było 5 osób. W jego miejsce powstał Referat Edukacji z jednym pracownikiem, a niektóre obowiązki, jak sport i zdrowie, zostały przesunięte do innych wydziałów. Nieformalnie nadzór nad pracą Referatu sprawowała Sekretarz Gminy.

Tak przeprowadzona reorganizacja komórki zajmującej się sprawami oświatowymi w gminie Nowogard nie zaburzyła płynności współpracy na linii Urząd – placówki oświatowe (przedszkola i szkoły) a praca Referatu jest oceniana pozytywnie. Z uwagi na to Burmistrz zdecydował się dokonać formalnej zmiany w strukturze organizacyjnej Urzędu i we wtorek 18.03.2015 r. wydał Zarządzenie, zgodnie z którym Referat Edukacji będzie podlegał bezpośrednio pod Sekretarza Gminy.

W związku z tym informujemy wszystkich mieszkańców, że sprawy oświatowe w gminie Nowogard dotyczące przedszkoli, szkół gminnych: podstawowych, gimnazjów, liceum leżą w zakresie obowiązków Referatu Edukacji a bezpośredni nadzór w tym zakresie sprawuje Pani Agnieszka Biegańska - Sawicka – Sekretarz Gminy.

W sprawach oświatowych Sekretarz Gminy będzie przyjmowała interesantów w Urzędzie Miejskim w Nowogardzie, przy ul. Plac Wolności 1, w każdy poniedziałek w godzinach od 10.00 do 14.00.

Piotr Suchy