list grat lbZ początkiem roku ukazał się Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2015, w którym nowogardzkie II LO, w województwie zachodniopomorskim, awansowało z 19 na 14 miejsce, natomiast w rankingu ogólnopolskim z 494 na 352. Ponadto szkole przyznano tytuł „Brązowa Szkoła 2015”.

W poniedziałek, 2 lutego br., w nowogardzkim ratuszu, burmistrz Robert Czapla wręczył List Gratulacyjny dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących Leszkowi Beceli za osiągnięte przez uczniów wyniki. Świadkiem tego była również sekretarz gminy Agnieszka Biegańska-Sawicka oraz przedstawiciele prasy.

W corocznej klasyfikacji brane są pod uwagę osiągnięcia szkoły w olimpiadach, wyniki egzaminów maturalnych. Dlatego serdecznie gratulujemy tym wszystkim, którzy na ten sukces szkoły pracują i pozostaje nam tylko życzyć, aby w kolejnych latach II LO znalazło się jeszcze wyżej w rankingu najlepszych 500 szkół w kraju.

Piotr Suchy