WYŁĄCZ RAKA! MIEJ NA NIEGO HAKA!Samorządowa Fundacja Opieki Medycznej "ZDROWIE" przy współpracy i współfinansowaniu ze środków gminy Nowogard organizuje bezpłatne badania w kierunku profilaktyki raka prostaty dla mężczyzn w wieku 40+ z terenu gminy Nowogard. 

Metodyka badań polega na badaniu krwi (bez ingerencji urologicznej) w kierunku pomiaru stężenia substancji określanej jako PSA, oznaczającej antygen charakterystyczny dla prostaty. PSA to białko wytwarzane wyłącznie w komórkach gruczołu krokowego.

Ważne jest, że nie każdy pacjent z rakiem gruczołu krokowego będzie miał podwyższony poziom PSA. Nie zawsze też zwiększone stężenie tego białka w osoczu musi oznaczać nowotwór. Niemniej jednak nieprawidłowych wyników badania PSA nie należy lekceważyć, dlatego też Panowie oprócz badań laboratoryjnych będą mieli zapewnioną konsultację lekarską.

Konsultację lekarską przeprowadzi doktor nauk medycznych, internista, doktor nefrologii i transplantologii z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Przez kilka lat wykładał również genetykę kliniczną na Wydziale Fizyki Medycznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Pamiętajmy, że odpowiednio prowadzona profilaktyka raka prostaty pozwala zarówno ograniczyć ryzyko wystąpienia nowotworu, jak i skutecznie go leczyć, jeżeli już się pojawi.

Serdecznie zapraszam do zapisów na badania: 793-555-678.

Marta Pińkowska
Prezes Fundacji