Fundusze pozyskane przez Burmistrza Nowogardu

W związku z licznymi pytaniami płynącymi od Państwa dotyczącymi pozyskanych środków zewnętrznych, poniżej będziemy na bieżąco informować Państwa o dofinansowaniach na inwestycje prowadzone w gminie Nowogard.

ilość pozyskanych środków w latach 2014-2020
26 225 119 zł

Burmistrz pozyskał pieniądze na remont ulicy TopolowejW środę 18 września br. burmistrz Robert Czapla wraz z skarbnikiem Marcinem Marchewką udali się do Starostwa Powiatowego w Goleniowie na spotkanie z Wojewodą Zachodniopomorskim. Wizyta miała na celu oficjalne podpisania umowy na przekazanie pieniędzy, które zostały pozyskane przez burmistrza Roberta Czaplę ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 861.238,97 złotych. Są to pieniądze, które zostaną wykorzystane na remont ulicy Topolowej. Gmina Nowogard przeznaczy na to zadanie z własnych środków ponad 226 tysięcy złotych.

 

Inwestycja na Topolowej, o której dofinansowanie zabiegał burmistrz to przebudowa ciągu pieszo-jezdnego jej szerokość wyniesie od 3 do 5 metrów. Całość inwestycji łącznie z wjazdami i dojściami zostanie wykonana z betonowej kostki brukowej.

Przypomnijmy, że koncepcję jej przebudowy omawiano z mieszkańcami wiosną zeszłego roku. Wtedy, razem z projektantami zdecydowano o rozmieszczeniu 11 lamp ledowych, które zamontowano pod koniec 2018 roku. Teraz, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami burmistrza Roberta Czapli, mieszkańcy Topolowej mogą spodziewać się przebudowy ulicy oraz jej odwodnienia./ Marcin Gręda