2022 10 04 fioOd lipca 2022 roku w gminach powiatu goleniowskiego odbywają się zajęcia dla 100 dzieci w ramach zadania publicznego zleconego w ramach realizacji projektu „Szanse dla bezdroży” współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030. Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Lider Powiatu Goleniowskiego z siedzibą w Goleniowie.

Tematyka warsztatów to między innymi:
- Mały Sportowiec - zajęcia sportowe mające na celu zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Na zajęciach dzieci mają okazję brać udział w przeróżnych grach zespołowych, poznać poprawne techniki wykonywania ćwiczeń i zintegrować się ze swoimi rówieśnikami.

- Mały Inżynier - warsztaty z robotyki, podczas których dzieci uczą się pojęć związanych z robotyką, automatyką oraz informatyką. Budują roboty z klocków LEGO i poznają tajniki ich programowania,
- POZYtywka - zajęcia teatralne, gdzie dzieci od kulis poznają jak powstaje spektakl teatralny, a nawet same tworzą przedstawienia. Oprócz tego biorą udział w wielu grach i zabawach związanych z teatrem i nie tylko.
- Obóz tożsamości historycznej, który odbył się we wrześniu w Bydgoszczy. W planie obozu było m.in. zwiedzanie Bydgoskiej Wenecji, wizyta w Muzeum Mydła, gdzie dzieci brały udział w warsztatach, każdy mógł wykonać swoje mydło i dowiedzieć się o historii tego produktu, czy zwiedzanie Muzeum Kanału Bydgoskiego i spacer urokliwymi uliczkami Starego Rynku.
- EKOdziecko - warsztaty, podczas których dzieci wraz z wolontariuszami sadzą krzewy, drzewa i kwiaty. Zanim jednak wezmą udział w realizacji nasadzeń dowiadują się czym jest ekologia, ochrona środowiska, jak segregować odpady i jak dbać o przyrodę, a to wszystko w formie ćwiczeń, pokazów, gier i zabaw ekologicznych.