heide1W dniach 9 stycznia br., delegacja miasta i gminy Nowogard w składzie: Damian Simiński - Zastępca Burmistrza Nowogardu, Mieczysław Laskowski – Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowogardzie, Szymon Pilipczuk – podinspektora Wydziału Rozwoju Lokalnego, Funduszy, Kultury i Sportu, brała udział w spotkaniu noworocznym, organizowanym przez władze partnerskiego miasta Heide, Stowarzyszenie Ekonomiczne i Działalności Gospodarczej w Heide oraz II podoficerskiej Szkoły Lotnictwa Wojskowego.

W tegorocznym spotkaniu noworocznym, które odbyło się w teatrze miejskim, udział wzięło wiele ważnych osobistości, w tym reprezentanci parlamentu niemieckiego. Nie mogło zatem zabraknąć przedstawicieli miast partnerskich Heide m.in. Nowogardu, Freudenstadt i Anklam.
Zastępca Burmistrza Nowogardu, Pan Damian Simiński, podczas wygłaszania swojego przemówienia, złożył mieszkańcom Heide najserdeczniejsze życzenia na Nowy Rok od mieszkańców Nowogardu.
Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich był fakt, że przedstawiciel społeczności Nowogardu przemawiał ... po niemiecku.
Punktem szczytowym spotkania była debata Burmistrza Heide - Ulfa Stechera, Przedstawiciela Stowarzyszenia Ekonomicznego i Działalności Gospodarczej w Heide – Karstena Voβa oraz Porucznika II podoficerskiej Szkoły Lotnictwa Wojskowego – Matthiasa Axta na temat aktualności i zrealizowanych działań w Heide.
Dodatkowo całe wydarzenie uświetniła swoją muzyką orkiestra symfoniczna szkoły muzycznej w Heide – Ditmarscher Musikschule.
W drugim dniu delegacja miasta Nowogard spotkała się z mieszkańcami pięknej ulicy Nowogardzkiej w Heide. Podczas spotkania, Zastępca Burmistrza Damian Simiński wraz z Zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej Mieczysławem Laskowskim, złożyli na ręce mieszkańców 40 flag z herbem Nowogardu. Wszystko odbywało się w przyjacielskiej, jednakże bardzo podniosłej atmosferze, w obecności Burmistrza Heide oraz Honorowego obywatela miast Nowogard i Heide Pana Reinharda Woelka.
Mimo wietrznej i chłodnej pogody, spotkanie miast partnerskich spowodowało, jak podkreślali mieszkańcy Naugarderstraβe, że w tym dniu wyjrzało słońce...

2014/01/14_wizyta_w_heide

Tekst i foto: Szymon Pilipczuk