2012 12 17 mikolaj ndk 0212 grudnia w Nowogardzkim Domu Kultury zapanowała prawdziwa świąteczna atmosfera, a to za sprawą akcji „Gwiazdkowa Niespodzianka”, której organizatorem był Kościół Ewangelicznych Chrześcijan w Nowogardzie.
Gwiazdkowa Niespodzianka” to międzynarodowa akcja charytatywna, która jest częścią przedsięwzięcia o nazwie Operation Christmas Child zainicjowanego przez organizację Samaritans Purse i ma na celu docieranie z paczkami świątecznymi do dzieci ze środowisk najuboższych. W tym roku do Nowogardu trafiły paczki świąteczne przygotowane przez dzieci i ich rodziców z Niemiec.

 

Zwiezieniem prezentów do magazynów, sprawdzeniem ich pod względem zawartości i przepakowaniem zajęła się grupa organizatorów akcji Geschenke der Hoffnung (Prezenty Nadziei) z Niemiec, która zadbała jednocześnie o to, żeby w każdej paczce znalazło się coś dobrego. Akcja, która odbyła się w Nowogardzie już po raz kolejny, skierowana była do dzieci – podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogardzie. Spotkanie poprowadził pastor Cezary Komisarz, który przywitał wszystkich zebranych oraz podziękował dyrekcji NDK za udostępnienie sali. Wśród zaproszonych gości znaleźli się najmłodsi podopieczni Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogardzie wraz z rodzicami, grupa organizatorów akcji Geschenke der Hoffnung z Niemiec, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogardzie Teresa Skibska oraz burmistrz Nowogardu Robert Czapla, który podczas swojego wystąpienia życzył wszystkim przede wszystkim zdrowia oraz radosnych świąt w gronie najbliższych. Nie zabrakło również życzeń z okazji zbliżającego się Nowego Roku: Na Nowy Rok życzę wszystkim wszystkiego dobrego, żeby wszystkie państwa plany i zamierzenia udało się zrealizować. Życzę wam dużo zdrowia, pogody ducha, radości i energii. My ze swojej strony – jako władze samorządowe gminy Nowogard – zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby państwu pomóc i żeby życie w gminie Nowogard było lżejsze, łatwiejsze i przyjemniejsze. Jeszcze raz wszystkiego dobrego, radosnych świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Następnym punktem spotkania był spektakl pt.: „Puzzle”
w wykonaniu Teatru Pantomimy „Dar” z Bydgoszczy, który wywołał wiele emocji wśród najmłodszych. Uwieńczeniem imprezy było wręczenie prezentów, które – sadząc po minach obdarowanych dzieci – sprawiły wszystkim wiele radości. Akcja kontynuowana była
w następnych dniach – prezenty otrzymały dzieci ze szkoły specjalnej w Radowie Wielkim, dzieci z
Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Nowogardzie, a także dzieci ze Strzelewa i Orzechowa.

Tekst i fotografie: Katarzyna Kijana

2012.12.17 Gwiazdkowa niespodzianka w NDK