Spotkanie z sołtysami w Strzelewie
W dniu 28 czerwca 2022r., w świetlicy wiejskiej w Strzelewie odbyło się spotkanie Burmistrza Roberta Czapli z sołtysami. Na zebraniu obecny był także Zastępca Burmistrza Bogdan Jaroszewicz, Sekretarz Paweł Juras, pracownicy Urzędu Miejskiego oraz przedstawiciele Nowogardzkiego Domu Kultury i Ośrodka Pomocy Społecznej.

Zebranie rozpoczęło się przywitaniem wszystkich zaproszonych gości oraz przedstawieniem nowego Komendanta Komisariatu Policji w Nowogardzie Pana Marcina Włodarczyka oraz dzielnicowego Błażeja Kubickiego, który zachęcał do współpracy i zgłaszania wszelkich problemów.

Głównym tematem spotkania było omówienie spraw związanych z organizacją dożynek gminnych. Po przedstawieniu propozycji kandydatów, jednogłośnie na gospodarza tegorocznych dożynek wybrano Sołectwo Żabowo. Burmistrz zachęcał sołectwa do uczestnictwa w dożynkach i wystawiania stoisk sołeckich.

Nie zabrakło również pytań od sołtysów na które odpowiadał burmistrz oraz obecni urzędnicy. Dzięki temu, wiele spraw zostało wyjaśnionych, co potwierdza, że warto organizować takie spotkania.

Na koniec Burmistrz podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie.

Marcin Ogiewa
Wydział GNGR