To już wakacje! Młode Talenty Ziemi Nowogardzkiej ze stypendiami od burmistrza Roberta Czapli

Oficjalnie i uroczyście zakończony został 24 czerwca rok szkolny 2021/2022. Apele z tej okazji odbyły sie oczywiście we wszystkich nowogardzkich szkołach, a była to też znakomita okazja do tego, by uhonorować uczniów osiagających największe, nie tylko w skali lokalnej sukcesy. Tytuł "Młody Talent Ziemi Nowogardzkiej" wraz ze stypendium burmistrza Gminy Nowogard po raz kolejny przyznany został za szczególne wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne i sportowe. A sam R. Czapla tłumaczył, że są one szczególnie ważne w tak trudnych czasach, jak obecne.

- To był wyjątkowy rok szkolny. Dziękuję za wysiłek podjęty przez dyrektorów, nauczycieli, pracowników i rodziców, by w nowej sytuacji kontynuować codzienną naukę i nie tracić kontaktu ze szkołą, przyswajać nową wiedzę i umiejętności. Z pewnością zdobyte teraz doświadczenia zaowocują także w przyszłości. Gratuluję wszystkim stypendystom oraz dyrektorom szkół, nauczycielom, trenerom oraz rodzicom nagrodzonych uczniów - mówi burmistrz podczas uroczystości w II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie.

Stypendia za wybitne osiągnięcia za rok szkolny 2021/2022 zostały przyznane dziesięciorgu uczniom. Są to:
1. Mateusz Kazuba kl. VII b - Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowogardzie
2. Maja Hajduk kl. II - Szkoła Podstawowa nr 4 w Nowogardzie
3. Agata Marczuk kl. II c - II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie
4. Stanisław Święcicki kl. VII b - Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowogardzie
5. Oskar Duraj kl. VIII a - Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowogardzie
6. Adam Krystkiewicz kl. II a - Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowogardzie
7. Filip Józefowicz kl. VI b - Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowogardzie
8. Gabriela Grochala kl. II a - Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowogardzie
9. Lena Grygowska kl. V a - Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowogardzie
10. Aleks Sokołowski kl. VIII c - Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowogardzie

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów.

Paweł Botarski