Spartakiada seniorów
Nowogardzki UTW na III miejscu, Bosman na I miejscu

Seniorzy rywalizowali na stadionie

Bosman Nowogard, UTW Dobra oraz UTW Nowogard – taka była kolejność po rozegraniu wszystkich konkurencji w ramach kolejnej, już II odsłony Spartakiady Seniorów rozegranej na Stadionie Miejskim w Nowogardzie w sobotę, 18 czerwca br.

W trakcie uroczystego rozpoczęcia zawodów wszystkim drużynom życzono nie tylko najlepszych rezultatów, Słowa Pani prezes UTW p.Barbary Mucha w Nowogardzie,  były przekazem, przede wszystkim miłego spędzenia czasu wolnego.Upamietniono minutą ciszy wieloletnią   prezes stowarzyszenia śp. Wandy Obrębskiej. 

Z okazji rozegrania II Spartakiady Seniorów na miejscu pojawiły się nie tylko nasze drużyny: UTW, Związek Emerytów i Rencistów oraz Emeryci Policji. Rywalizowały także zespoły z Kołobrzegu, Dobrej oraz Golczewa. Nie udało się dotrzeć silnej drużynie z Goleniowa.

Rywalizacja sportowa  odbywała się  w trudnych warunkach atmosferycznych.

Nawet na chwilę nie zachodziło słońce, przez co zawody odbywały się w iście tropikalnym upale.

Zawodnicy  musieli się zmierzyć z ośmioma konkurencjami, gdzie trzeba było wykazać się szybkością, techniką, pomysłowością a nawet sprytem. Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim w Nowogardzie.

WYNIKI :

I -miejsce  BOSMAN NOWOGARD
II- seniorzy z DOBREJ
III- UNIWERSYTET  TRZECIEGO  WIEKU

Barwy zwycięskiego nowogardzkiego BOSMANA w tej spartakiadzie reprezentowali: Krystyna Pasik, Jadwiga Gibka, Elżbieta Poziemska, Jadwiga Chlebicka, Grażyna Matusiak, Wiesław Pietruszewski, Jerzy Ostrówka, Ireneusz Szumiato, Janusz Rzechuła oraz kapitan Bożena Dworak.

Wszystkie zespoły i uczestnicy otrzymali okazjonalny medal oraz dyplom. Także dla wszystkich uczestników przygotowany został poczęstunek.

- Z okazji wydarzenia dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji II edycji Spartakiady Seniorów. Podziękowania kierujemy do burmistrza Roberta Czapli, p. Urszuli Kluczewskiej z Wydziału Promocji, nauczycieli nowogardzkich szkół oraz uczniom klas ósmych, którzy pomogli nam w przeprowadzeniu rywalizacji. Dziękujemy pielęgniarkom p. Jadwidze Kaliczyńskiej oraz Grażynie Matusiak za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników. Wszystko nie byłoby tak dobrze zorganizowane, gdyby nie p. Iwona Pietruszewska, główny organizator z naszego UTW, sędzia główny zawodów Jerzy Kusiak oraz spiker Jacek Rafiński. Serdecznie dziękuję za okazaną pomoc również p. Norbertowi Dworakowi oraz wszystkim Koleżankom i Kolegom zrzeszonym w naszym UTW, bez których pomocy nie udałoby się nam zorganizować wydarzenia w takim kształcie. Ogromnie wszystkim dziękuję! – przekazała prezes UTW Barbara Mucha.     

Oczywiście Bosmana Nowogard zaprasza na Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Burmistrza Nowogardu Roberta Czapli, który odbędzie się dnia 25 czerwca, o godzinie 10 na stadionie w Nowogardzie. Rywalizacja odbywać się będzie w kategorii wiekowej 50+ i 60+.

EMOCJE I WSPANIAŁA ZABAWA GWARANTOWANA !!!!  ZAPRASZAMY .

Urszula Kluczewska
Wydział Rozwoju Lokalnego i Funduszy