Stacja.Norwid – informacje o wydarzeniu.
 „Stacja. Norwid” to spektakl przygotowany przez młodzież II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie w ramach obchodów Roku Norwidowskiego, Roku Romantyzmu Polskiego i Międzynarodowego Dnia Teatru. Ta długa i wyjątkowa podróż do świata poezji okazała się ekscytującą przygodą i wspaniałą lekcją. Kilkakrotnie grany spektakl w wypełnionej po brzegi szkolnej sali teatralnej spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i jak w prawdziwym teatrze - były programy, plakaty teatralne, a w kawiarni literackiej, zamienionej w salon poetycki Norwida, serwowano romantyczne smaki. Taka przygoda i taki wysiłek zostały docenione przez profesjonalnych aktorów – spektakl zdobył I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Teatralnych w Świdwinie, dzieląc to zaszczytne podium z Grupą Spektaklową Studia Teatr Iwony Mirońskiej Gargas.

W uzasadnieniu werdyktu jury konkursowe napisało: „Za gotowość do podejmowania artystycznych wyzwań, miłe i przyjemne obcowanie z poezją i pięknym słowem, ciekawe rozwiązania sceniczne, zastosowanie form multimedialnych, przenikanie się różnych form wypowiedzi scenicznych”.

W projekcie zagrało trzynastu uczniów, a pięciu kolejnych wspomogło spektakl od strony technicznej (obsługa świateł, przygotowanie sceny, dźwięk). Na potrzeby konkursowe projekt nieco zmodyfikowano, ale warto nadmienić, że w pierwotnej wersji gościnnie wystąpili w nim także, specjalnie na tę okoliczność powracający w szkolne mury, absolwenci II LO – Kateryna Virych, Wiktoria Pawłowska i Maciej Kasprzak. Ogromnym wyróżnieniem dla młodzieży była także recytacja utworu C. Norwida pt. „Marionetki” w wykonaniu aktora Teatru Polskiego w Szczecinie Pana Mirosława Kupca, który przygotował nagranie na potrzeby naszego wydarzenia.

Powstała obszerna fotorelacja (autorstwo zdjęć: Emilia Wierzbicka-Kasprzak) oraz szereg materiałów informacyjnych (wysłane do redakcji Dziennika Nowogardzkiego i Nowogardzkich Wiadomości Samorządowych).

Opiekę artystyczną nad spektaklem sprawowały: Izabela Koladyńska i Emilia Wierzbicka-Kasprzak.