Kolejne mistrzostwa motocrossowe na Smoczaku za nami.

W prawdziwe miasteczko motocyklowo - quadowe zamienił się w miniony weekend (11 - 12 czerwca) nowogardzki tor motocrossowy Smoczak. Odbyły się tam Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie oraz druga runda Mistrzostw Polski w Quadrocrossie, a bardzo ważnym i miłym dla naszego miasta wydarzeniem związanym z tymi zawodami było uhonorowannie burmistrza Nowogardu Robert Czapla wyjątkowym wyróżnieniem przez zarząd główny Polskiego Związku Motorowego. W uznaniu za wkład w rozwój sportów motorowych i wsparcie, jakiego udziela od lat organizatorom imprezy, odebrał on srebrną honorową odznakę za zasługi dla PZM.

Emocji sportowych też oczywiście nie zabrakło, na starcie stanęło bowiem wielu zawodników z całej Polski, a o najlepsze miejsce na mecie rywalizowali zarówno najmłodsi adepci motocrossu w wieku od 8 do 12 lat, jak i ich całkiem dorośli koledzy i koleżanki. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, poziom nowogardzkiej imprezy bardzo wysoko ocenił zresztą sędzia główny - Andrzej Gaszewski, podkreślając wysoki profesjonalizm organizatorów i świetne przygotowanie toru.

Zawody motocrossowe w Nowogardzie to już tradycja, a że przy okazji są bardzo efektownym widowiskiem i w akcji obejrzeć można zarówno motocykle motocrossowe, jak i quady, na Smoczaku pojawiło się też wielu mieszkańców naszego miasta. Nic w tym dziwnego, bo dopingować mogli oni zawodników Klubu Motorowego Cisy Nowogard, a wśród nich swoich kolegów i znajomych, czyli po prostu mieszkańców gminy Nowogard, takich jak Mikołaj Artym, Konrad Felski, Adam Wojciechowski czy Krystian Karpiniak. Warto dodać, że z zawodników reprezentujących barwy Cisów najlepszy wynik odnotował Tomasz Jamroży, który w klasie MX Quad Open zajął 2. miejsce, przegrywając jedynie z utytułowanym Romanem Gwiazdą. W motocrossowej klasie MX Kobiet 3. miejsce zajęła Alicja Biegańska.

Inni zawodnicy KM Cisy Nowogard sklasyfikowani zostali na następujących pozycjach:

* klasa MX Junior
9. miejsce - Florian Bockler,
15. miejsce - Mikołaj Artym (kontuzja).

* klasa MX 2
7. miejsce - Bartłomiej Kotlarz,
10. miejsce - Konrad Felski,
19. miejsce - Dominik Majewski,
20. miejsce - Michał Jabłoński.

* klasa MX Amator
7. miejsce - Mikołaj Kowalik,
13. miejsce - Krystian Karpiniak,
14. miejsce - Adam Wojciechowski,
15. miejsce - Jakub Ziółkowski.

Paweł Botarski