Roboty, drukarki 3D, laptopy i gogle VR dla nowogardzkich szkół
Znaczna ilość zaawansowanego technologicznie sprzętu trafi w najbliższych tygodniach do publicznych szkół podstawowych, działających na terenie gminy Nowogard. To efekt wsparcia nowoczesnej edukacji z realizowanego ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 programu Laboratoria Przyszłości w łącznej kwocie ponad 672 tys. zł.

7 czerwca burmistrz Nowogardu Robert Czapla w towarzystwie dyrektorów wszystkich szkół odebrał pierwszą transzę zamówionych urządzeń. Były to między innymi drukarki 3D, aparaty fotograficzne wraz z gimbalami, gogle do zadań wykonywanych w rzeczywistości wirtualnej, roboty, laptopy, stacje lutownicze i inne nowoczesne sprzęty edukacyjne. Kolejne dostawy docierać będą do Nowogardu w okresie letnim, a do szkół trafią między innymi wirtualne laboratoria Empiriusz, sprzęt AGD, nawet nici do szycia i wiele innych artykułów, które wykorzystane zostaną w procesie edukacyjnym uczniów nowogardzkich szkół.

Sprzęt trafi do Szkół Podstawowych nr 1, 2, 3 i 4 w Nowogardzie oraz szkół w Błotnie, Długołęce, Orzechowie, Strzelewie, Wierzbięcinie i Żabowie. Wartość przekazanych urządzeń zależy od wielkości szkoły i waha się od 30 tys. zł (najmniejsze szkoły wiejskie) do ponad 157 tys. zł w przypadku SP 3 w Nowogardzie.

Paweł Botarski