Nowi starzy dyrekotrzy szkół w gminie Nowogard
Pięcioro dotychczasowych dyrektorów szkół i przedszkola, prowadoznych przez gminę Nowogard, uzyskało 25 sierpnia z rąk burmistrza Roberta Czapli akty powierzenia in tego stanowiska na kolejną kadencję. Renacie Fusik z SP w Orzechowie, Jolancie Bielskiej z Przedszkola nr 1, Angelice Tębłowskiej z SP w Żabowie, Leszkowi Beceli z II LO oraz Piotrowi Kazubie z SP nr 3 w Nowogardzie poprzednie kadencje dobiegły końca, a choć władze gminy mogły rozpisać konkurs na obsadę tych stanowisk, to burmistrz Robert Czapla, w uznaniu za znakomite efekty pracy, podjął decyzję na automatyczne przedłużenie umów o kolejne 5 lat.

- "Nasze szkoły funkcjonują znakomicie, to poziom, którym możemy się chwalić w całym kraju. Dlatego nie miałem żadnych wątpliwości co do tego, że kadencje należy przedłużyć" - mówił burmistrz, wręczając dyrektorom pisemne decyzje oraz kwiaty.

Jedyną nową dyrektorką w tym gronie była w minioną środę Monika Huget z SP w Długołęce. Została ona powołana na stanowisko w drodze konkursu, zastępując na nim Danutę Ziółkowską, która przeszła na emeryturę.

Paweł Botarski