Nagrody za Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży
W dniu 10.09.2020r. burmistrz Robert Czapla wraz z kierownikiem wydziału Rozwoju Lokalnego Funduszy Kultury i Sportu Jarosławem Soborskim, wręczył dyrektorom zwycięskich szkół, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowogardzie, pani Ewie Żylak oraz Szkoły Podstawowej w Wierzbięcinie, panu Józefowi Korkosz, nagrody za zajęcie pierwszych miejsc w Gminnych Igrzyskach Dzieci i Młodzieży. Obie nagrody były pieniężne, w kwocie 5 000 zł, z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego dla wygranych szkół.

Igrzyska sportowe odbywały się w poprzednim roku szkolnym i trwały od września do marca. Konkurencje w jakich rywalizowały szkoły to: piłka koszykowa, piłka siatkowa, piłka nożna, piłka ręczna, unihokej, sztafetowe biegi przełajowe i tenis stołowy.

Spotkanie było również okazją do rozmowy na temat motywacji młodych sportowców, poszukiwaniu talentów sportowych ale i trudnościach w zorganizowaniu zawodów sportowych czy chociażby przeprowadzeniu lekcji wychowania fizycznego przestrzegając obecnych wymogów sanitarnych. Rozmawiano również na temat roli sportu w życiu uczniów i powrocie dawno zapomnianych dyscyplin sportowych czy gier zespołowych takich jak palant i ringo.

Na koniec dyrekcja obu szkół zapewniła, że otrzymane nagrody pomogą szkołom realizować cele sportowe i osiągać sukcesy w kolejnych latach.

Ewa Brzykcy