Burmistrz Robert Czapla przekazał uczniom laptopy, nauka będzie łatwiejsza
105 laptopów przekazał w miniony poniedziałek uczniom szkół działających na terenie gminy Nowogard burmistrz Robert Czapla. Uroczystość, na której sprzęt trafił we właściwe ręce, odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Bohaterów Warszawy, pojawiły się tam jednak dzieci z wszystkich dziesięciu placówek, prowadzonych przez gminę. Komputery, które ułatwić mają proces edukacyjny, w razie potrzeby także w trybie zdalnym, trafiły przede wszystkim do rodzin wielodzietnych, a co ważne, ich zakup został w 100 procentach sfinansowany z projektu "Zdalna Szkoła Plus", realizowanego przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w ramach programu Polska Cyfrowa. To bardzo cenne wsparcie, tym bardziej, że kilka miesięcy temu na takich samych zasadach przekazano młodym nowogardzianom 80 laptopów.
Beneficjenci projektu z przekazanego sprzętu będą mogli korzystać do końca rozpoczętego właśnie roku szkolnego. Wtedy laptopy trafią na wyposażenie szkół, do których uczęszczają.

Paweł Botarski