Powrót do szkoły - spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych
W dniu dzisiejszym (26 sierpnia) w ratuszu odbyło się spotaknie burmistrza Roberta Czapli z wszystkimi dyrektorami przedszkoli oraz szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu naszej gminy. Tematem głównym było oczywiście przygotowanie placówek do przyjęcia uczniów od 1 września.  W spotkaniu uczestniczyli również sekretarz gminy Grzegorz Wasilewicz oraz Kierownik Zespołu Ekonomiczno–Administracyjnego Szkół Lilla Kaźmierowska.

Podczas spotkania dyrektorzy zgodnie stwierdzili, iż szkoły są przygotowane na powrót uczniów. Niemniej omawiając kwestie zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa wskazali na szereg problemów, z których decydujący to brak wsparcia państwa bowiem środki jakie przekazuje ministerstwo edukacji (płyn dezynfekujący czy maseczki) wystarczą zaledwie na kilka dni. O wyposażeniu szkół w lampy dezynfekujące, ozonatory czy przyłbice nie ma zupełnie mowy a to są urzadzenia niezbędne do prawidłowego funkcjonowania szkół. Co ciekawe z ministerstwa natomiast otrzymali za darmo dozowniki do rąk jednak nie mają prawa kupować do nich innego płynu niż w jednej wskazanej firmie (!).

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i nauczycielom burmistrz zadeklarował, iż uwzględni wszystkie wnioski i wystąpi do kuratorium o wsparcie zakupu wyżej wymienionych środków dezynfekujących a w przypadku odmowy zakupi z środków gminy. Zakupione zostaną również laptopy wspomagające pracę nauczycieli (przypomnijmy, iż dotychczas laptopy były rozdawane tylko uczniom). Kolejne spotkanie (które pozwoli ocenić przeprowadzone działania) przewidziane jest pod koniec września br.