images/2020/02/21_Bal_Seniorow/
Piękne panie, przystojni panowie, wspólna zabawa w rytm popularnych przebojów – tak w skrócie można opisać tegoroczny Bal Seniora, który odbył się w czwartek 20 lutego br. w Willi Zbyszko w Nowogardzie.

Organizatorem balu była Gmina Nowogard z burmistrzem Robertem Czaplą ma czele oraz gminne organizacje Seniorów. Impreza, w której wzięło udział blisko 200 osób, odbyła się w Nowogardzie już po raz trzeci.

Przed rozpoczęciem balu, uczczono minutą ciszy pamięć śp. Wandy Obrębskiej, byłej szefowej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Następnie burmistrz Robert Czapla, w towarzystwie przewodniczących organizacji Seniorów Ziemi Nowogardzkiej życzył wszystkim zgromadzonym wspaniałej zabawy.

W balu uczestniczyły między innymi osoby związane z nowogardzkim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Związkiem Sybiraków, Emerytów Policji, Związkiem Diabetyków oraz Emerytowanych Pracowników Służby Więziennej czy Stowarzyszeniem Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Lilla-róż”.

Nowością spotkania był występ wokalny grupy Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

W przerwie balu Krzysztof Saniuk – przewodniczący Koła Emerytów i Rencistów Policji zaprosił zgromadzonych na I Nowogardzką Senioriadę, która odbędzie się już 29 lutego w hali Szkoły Podstawowej nr 3 (początek o godz. 9.00).

Beata Strzelecka