2020 01 17 heideW dniu 7 stycznia br. delegacja Gminy Nowogard w składzie: Zastępca Burmistrza Nowogardu- Krzysztofa Kolibskiego oraz Radnego Rady Miejskiej w Nowogardzie – Jacka Rafińskiego, brała udział w spotkaniu noworocznym „Neujahrsempfang„ organizowanym przez Związek Przedsiębiorców i Gospodarki w Heide, II Podoficerską Szkołę Lotnictwa Wojskowego i miasto Heide.
Spotkania noworoczne mają już wieloletnią tradycję w Heide. Udział w tym wydarzeniu biorą najznamienitsi goście związani z współpracą na rzecz mieszkańców Heide.

W tegorocznym spotkaniu udział wzięli m.in.: Burmistrz Heide Oliver Schmidt-Gutzat, przewodniczący stowarzyszenia handlowego Heide pan Ingo Schallhornowi, członkowie i pracownicy Związku Przedsiębiorców i Gospodarki w Heide i Pułkownik Holger Eberhardt wraz z pracownikami II Podoficerskiej Szkoły Lotnictwa Wojskowego, a także wiele innych osób związanych na co dzień z działalnością dla miasta Heide. W Spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele drugiego miasta partnerskiego Anklam. Coroczną tradycją jest, iż w ramach spotkania noworocznego odbywa się Talk-Show, w którym organizatorzy rozmawiają o zrealizowanych planach i celach dla Heide.
Podczas wystąpienia w imieniu mieszkańców Gminy Nowogard Zastępca Burmistrza Krysztof Kolibski oraz Radny Rady Miejskiej w Nowogardzie Jacek Rafiński pozdrowili wszystkich zebranych gości oraz złożyli najserdeczniejsze życzenia sukcesów i rozwoju miasta Heide w Nowym Roku.
Całą uroczystość uświetniła swoim występem orkiestra młodzieżowa Gymnasium Heide-OST.

Tekst: Jagieła Dominika RLFKiS