Plac_zabaw_przedszkole_4
W środę 17 grudnia burmistrz Robert Czapla uroczyście odebrał nowiutki plac zabaw przy przedszkolu nr 4 w Nowogardzie. Podczas odbioru obecni byli radni Renata Piwowarczyk, Jerzy Kubicki, Jacek Jankowski, Jacek Wierny oraz Stanisław Saniuk. W uroczystości uczestniczyli również najbardziej zainteresowani, czyli 3,4 i 5 latki.Inwestycja realizowana była przez burmistrza Roberta Czaplę wspólnie z radą pedagogiczną i radą rodziców przedszkola. Koszt inwestycji podzielony był na dwa źródła finansowania. Kwota 20.900,00 zł to wkład własny gminy. Natomiast kwota 7.390,00 zł to pieniądze uzbierane przez rade pedagogiczna i rodziców. Cieszę się, że mamy tak piękny plac zabaw. Z pewnością będzie to miejsce, z którego dzieci będą korzystały przy każdej możliwej okazji-mówi dyrektor przedszkola nr 4 Elżbieta Majchrzak.

Tradycją jest, że przy odbiorze większych inwestycji w przedszkolu dzieci wraz z wychowawcami przygotowują program artystyczny. Z uwagi na bliski czas świąt bożego narodzenia grupa 6 latków pod opieką Katarzyny Rogowskiej przygotowała jasełka, na które zaproszono dzieci rodziców i gości. Po zakończonej części artystycznej wszyscy udali się na symbolicznego pieroga i barszczyk życząc sobie wesołych świąt.