images/2019/12/04_swietlica_wyszomierz/
Dzięki działaniu Burmistrza Roberta Czapli, kolejne sołectwa wzbogacają się o nowe świetlice wiejskie. Tylko w chwili obecnej trwają budowy dwóch świetlic wiejskich na terenie gminy Nowogard. Nowe obiekty powstają właśnie w Wyszomierzu i Boguszycach. Równocześnie trwają prace przy opracowaniu dokumentacji projektowej na budowę świetlicy w Konarzewie. Dokumentacja będzie też przygotowywana na przebudowę świetlicy w Wołowcu. Jest również dobra wiadomość dla mieszkańców Maszkowa. Tam dokumentacja projektowa na świetlicę jest już gotowa.

W środę 4 grudnia br., burmistrz w towarzystwie radnych: Stanisława Saniuka, Jacka Rafińskiego, Jerzego Kubickiego, Andrzeja Kani oraz zastępcy burmistrza Krzysztofa Kolibskiego i Bogumiły Rabiejewskiej z Wydziału Inwestycji i Remontów, odwiedzili budowaną świetlicę w Wyszomierzu. Obiekt o powierzchni użytkowej 170 mkw. stoi w sąsiedztwie boiska. Bryła świetlicy została już częściowo pomalowana. Ekipa budowlana firmy Demgrad, wykonuje obecnie tynki w pomieszczeniach oraz przygotowuje się do zagospodarowania terenu wokół, gdzie pojawią się nawierzchnie z kostki brukowej.
- Bardzo cieszę się z postępu prac budowlanych. Jestem przekonany, że świetlica spełni oczekiwania mieszkańców Wyszomierza, bo oprócz dużej sali spotkań, będą oni mieli między innymi miejsce na bibliotekę i zaplecze kuchenne – powiedział burmistrz Robert Czapla.
Sala do spotkań będzie miała powierzchnię 80 mkw., biblioteka (45 mkw.), zaplecze kuchenne o pow. 9,2 mkw., sanitariaty (w tym również dla osób niepełnosprawnych).

 

Duży budynek świetlicy w Wyszomierzu robi wrażenie. Zaplanowano, że dojazd do obiektu będzie od strony kościoła. Przy świetlicy będzie siedem miejsc postojowych (w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej). Całość ma zostać ogrodzona. Termin zakończenia prac przewiduje się na kwiecień 2020 roku.
Wartość inwestycji to 793 tys. zł, z czego aż 423 tys. zł pochodzi z dofinansowania pozyskanego przez burmistrza ze środków zewnętrznych. /M. Ościłowski