Usuwanie folii rolniczychUsuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Uprzejmie informujemy, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „ Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”, do którego Gmina Nowogard zamierza przystąpić.

W ramach dotacji kwalifikowane są wyłącznie koszty transportu oraz koszty odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag. Miejscem składania, do którego będzie można dostarczyć odpady z folii rolniczych, siatki i sznurka będzie Celowy Związek Gmin R-XXI w Słajsinie.

Mamy szansę pozyskać dofinansowanie w wysokości 500 zł do 1 tony odpadów w związku z tym prowadzący gospodarstwo rolne na terenie Gminy Nowogard ,zainteresowani przystąpieniem do programu winni złożyć informację o rodzajach i ilości posiadanych odpadów na druku zamieszczonym w załączniku. Realizacja programu uzależniona będzie od ilości zebranych informacji dotyczących odpadów objętych programem.

Sposób składania informacji: osobiście do Urzędu Miasta Nowogard Plac Wolności 1 72-200 Nowogard pokój nr 5 lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji pod nr tel. 913926225 - Katarzyna Olczak

Termin składania informacji: do dnia 13.12.2019r. Informacje złożone po tym terminie nie zostaną uwzględnione do składanego przez Gminę wniosku.

Wydział GNGR
Katarzyna Olczak