Rata za alkohol do 30 września 2020 r.

Urząd Miejski w Nowogardzie przypomina wszystkim przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych o konieczności wniesienia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 września 2020 r. III raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń. Niedokonanie opłat w ustawowym terminie i w należytej wysokości skutkować będzie naliczeniem dodatkowej opłaty w wys. 30%.

 images/2019/12/03_Bieznia/
W poniedziałek, 2 grudnia br. burmistrz Robert Czapla podpisał przetarg nieograniczny na budowę bieżni trójtorowej oraz skoczni do skoku w dal. Ta sportowa infrastruktura, potrzebna dla prawidłowego rozwoju fizycznego uczniów powstanie przy II Liceum Ogólnokształcącym w Nowogardzie. Budowa bieżni i skoczni w dal, to etap zadania w ramach złożonego przez gminę Nowogard w maju br. projektu, na realizację którego otrzymała ponad 18 tysięcy złotych dofinansowania. - To bardzo dobra wiadomość dla Nowogardu: otrzymujemy kolejne środki z województwa na nasze inwestycje.(...) Infrastruktura sportowa a zwłaszcza lekkoatletyczna jest dla Nowogardu szczególnie ważna (…) - mówił wówczas burmistrz Robert Czapla.

Wykonawcą dokumentacji projektowej na budowę bieżni trójtorowej oraz skoczni w dal jest Pracownia Projektowa Violet Arch. Nawierzchnia bieżni ma być przepuszczalna dla wody, odporna na obuwie z kolcami, posiadająca doskonałą sprężystość i elastyczność dzięki czemu ma zapewnić maksymalną ochronę stawów zawodników. Ponadto poliuretanowa bieżnia o dł. 100 metrów i szerokości toru pomiędzy liniami 1,25 m., będzie miała wysoką odporność na ucisk, kłucie i zdarcia. Struktura nawierzchni będzie zwarta, służąca do pokrywania nawierzchni bieżni lekkoatletycznych, sektorów i rozbiegów konkurencji technicznych zawodów, boisk wielofunkcyjnych, placów rekreacji ruchowej a ponadto potrzebująca minimalnych zabiegów konserwacyjnych i łatwa w naprawie.
Słowem, profesjonalna bieżnia, która jak zaznaczył obecny na spotkaniu dyrektor II LO Leszek Becela będzie służyła z powodzeniem realizacji obowiązkowego elementu dydaktyki wychowania fizycznego: biegów krótkich, ćwiczeń z elementami sztafet, no i oczywiście skoków w dal.
Podczas podpisywania przez burmistrza zaproszenia do składania ofert obecni byli także radny Stanisław Saniuk oraz Pamela Springer z Wydziału Inwestycji.

***
Nawierzchnia bieżni będzie całoroczna. Podobnie będzie wyglądała bieżnia do skoku w dal (zeskok wypełniony piaskiem). - Całość ma być ogrodzona, planujemy też wykonać niewielki chodniczek z ławkami i śmietnikiem – powiedziała Pamela Springer z Wydziału Inwestycji. Bardzo się cieszę zarówno z tego, że znacząco podniesie się poziom bezpieczeństwa ale też jestem zadowolony z ogrodzenia, które ukształtuje wewnętrzny teren szkoły - powiedział dyrektor Becela. Poza inwestycją w sportową infrstrukturę zewnętrzną, sukcesywnie odnawiane jest też wnętrze szkoły. - W tym roku odnowiliśmy część sal lekcyjnych, wymieniliśmy połowę drzwi wewnętrznych, przed nami jeszcze termomodernizacja budynku – mówił burmistrz.

W dalszej części spotkania rozmawiano o realizowanych i planowanych inwestycjach w infrastrukturę szkolną. Warto w tym miejscu dodać, że od wczoraj działa już na Orliku bezpłatne lodowisko dla miłośników jazdy na łyżwach.
Oferenci, którzy chcą wziąć udział w przetargu nieograniczonym na budowę bieżni trójtorowej oraz skoczni w dal, mogą już składać oferty. Ich otwarcie nastąpi 17 grudnia 2019 roku, o godz. 9.00.
/ Beata Strzelecka

Poniżej link do ogłoszenia:
http://bip.nowogard.pl/zamowienia/pokaz/501.dhtml