mt-gallery: Turniej badmintonaW dniu 23 listopada br. odbył się w Nowogardzie Turniej Badmintona ENEA GRAND PRIX dziewcząt i chłopców. W turnieju uczestniczyło 47 dzieci. Turniej rozegrano systemem pucharowym. Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali z rąk Sekretarza Gminy Nowogard Pana Grzegorza Wasilewicza dyplomy, medale oraz upominki ufundowane przez firmę ENEA.

W swoich kategoriach zwyciężyli:

kat. U 10 DZ

1 miejsce – Julia Dziekanowska

2 miejsce – Michalina Szymkowiak

3 miejsce – Nikola Wójcik

 

kat. U 10 CH

1 miejsce – Konrad Juszkiewicz

2 miejsce – Michał Kukiełka

3 miejsce – Łukasz Danilewski

3 miejsce – Nikodem Tuzinkiewicz

 

kat. U 12 DZ

1 miejsce – Zuzanna Pisarek

2 miejsce – Magda Chojarska

3 miejsce – Karina Czuba

3 miejsce – Aleksandra Szpilkowska

 

kat. U 12 CH

1 miejsce – Karol Stefański

2 miejsce – Raul Syldatk - Gomez

3 miejsce – Mateusz Połatyński

3 miejsce – Paweł Szpilkowski

 

kat. U 14 CH

1 miejsce – Mieszko Szymański

2 miejsce – Wiktor Mikołajewski

3 miejsce – Mateusz Krugły

3 miejsce – Jakub Łuczyszyn

 

Wszystko to nie miało by miejscy, gdyby nie współpraca z Fundacją Narodowy Badminton z Warszawy. Od września bieżącego roku w szkole realizowany jest program „Shuttle Time”. Jest to program Światowej Federacji Badmintona, przeznaczony do rozpowszechnienia i nauki badmintona w szkołach. Burmistrz Nowogardu Pan Robert Czapla wraz z KS „Śnieżne Pantery” pozyskali na ten cel ponad 10 tysięcy złotych, za które zakupiono do szkoły sprzęt niezbędny do realizacji zadania (rakiety, lotki, siatki, torby sportowe).
Program „Shuttle Time” pozwala na podniesienie jakości treningu, poprawę umiejętności technicznych i taktycznych jego uczestników, a przede wszystkim jeszcze bardziej popularyzuje badminton wśród dzieci i młodzieży. Najlepiej świadczą o tym wyniki podopiecznych (wicemistrzostwo województwa w kat. do lat 15 – Mieszko Szymański) jak i liczba uczestników turnieju – blisko 50 osób. Już niebawem (grudzień 2019) kolejna odsłona badmintona w naszej szkole – Turniej o Mistrzostwo Gminy Nowogard w kat. dzieci i młodzież szkolna.