pogrzeb1W sobotę 23 listopada br. na cmentarzu w Nowogardzie pożegnano wieloletnią Prezes Uniwersytetu III Wieku śp. Wandę Obrębską.

- Śp. Wanda Obrębska rozpoczęła przygodę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku od dnia jego powstania, tj. od lutego 2011 roku. W lutym 2015 roku na walnym zebraniu obdarzyliśmy ją w 100 procentach zaufaniem i powierzyliśmy funkcję prezesa, którą rzetelnie pełniła do ostatnich dni. Swoim zaangażowaniem dając przykład podrywała nas do pracy. Zawsze sama aktywna, chętna do nowych wyzwań swoją skromnością, zaufaniem stwarzała taką atmosferę, że czuliśmy się jak jedna wielka rodzina. Zawsze można było na nią liczyć. Była czuła na los pokrzywdzonych dzieci i nie tylko. Kochała zwierzęta i każde akcje wspierała mobilizując również nas. Zawiązywała współpracę z UTW z terenu województwa, z organizacjami pozarządowymi w mieście. Całym sercem oddawała się pracy społecznej. Do ostatniego dnia była czynną i aktywną prezes choć borykała się już z chorobą. Będzie nam brakowało jej optymizmu, uśmiechu i dobrego serca. Wandziu, dziś stojąc nad Twoim grobem wierzymy, że tam z góry będziesz nam również prezesować, bo pozostawiłaś po sobie ogromny żal i pustkę. Bo gdy nie pozostanie po Tobie nic oprócz pożółkłych fotografii, będziesz tam gdzie wstaje świt, w miejscu, którego nie ma na mapie. Żegnaj – powiedziała w czasie pogrzebu Jadwiga Cichecka z UTW w Nowogardzie.

Śp. Wanda Obrębska urodziła się 8 kwietnia 1945 roku w Weitzrot. W mszy i ceremonii pogrzebowej wzięła udział rodzina, bliscy, przyjaciele oraz między innymi przedstawiciele samorządu z burmistrzem Robertem Czaplą, zastępcą burmistrza Krzysztofem Kolibskim, przedstawiciele Uniwersytetu III Wieku, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Sybiraków, szkół z terenu gminy Nowogard (w tym ze Szkoły Podstawowej nr 2) oraz innych organizacji działających na terenie gminy. Red.