wstazka zalobna2019 10 01 kondolencjeDrodzy przyjaciele z Heide,
przesyłamy najszczersze kondolencje z powodu śmierci Heinricha Schultza, obywatela honorowego miasta Heide i Altmartkmeister oraz wieloletniego przyjaciela miasta i gminy Nowogard.
Ta smutna wiadomość bardzo nas poruszyła. Wielokrotnie delegacje Nowogardu miały okazję spotkać pana Schultza, choćby celebrując wspólnie jego 90 urodziny.
Pan Schultz zawsze był dla nas wspaniałym człowiekiem, pełnym ciepła i przyjaźni. Ta pamięć przetrwa i stanie się dla nas pięknym wspomnieniem.
Wspólnie z mieszkańcami Gminy Nowogard, życzymy Wam i bliskim Pana Schultza wiele siły, aby przeżyć okres żałoby.
Z wyrazami żalu i szczerego współczucia,

Zastępca Burmistrza Burmistrz Nowogardu
Krzysztof Kolibski Robert Czapla

Liebe Freunde aus Heide,
auf diesem Wege möchten wir Ihnen unser herzlichstes Beileid zum Tod des Altmarktmeisters Herinrich Schultz – unserem langjährigen Freund der Stadt Nowogard - aussprechen.
Die traurige Nachricht hat uns sehr berührt. Die Nowogarder Delegationen hatten sehr oft Gelegenheit, Herrn Schultz zu begegnen - wie z.B. zu seinem 90. Geburtstag.
Herr Schultz war ein wunderbarer Mensch, sehr warmherzig und freundschaftlich. Wir werden die schönen Erinnerungen an ihn  in unseren Herzen bewahren.
Die Stadt Nowogard wünscht Ihnen sowie den Familienangehörigen von Herrn Schultz viel Kraft, um die Trauer zu bewältigen.
Im stillen Verbunden

Robert Czapla – Bürgermeister der Stadt Nowogard