Gmina NowogardII Edycja Nowogardzkiej „Szkoła Cukrzycy”

„chorzy na cukrzycę wiedzący najwięcej żyją najdłużej” (prof. Joslin)

Zarząd PSD Koła Nowogard serdecznie zaprasza uczestników „Szkoły Cukrzycy” oraz wszystkie osoby pragnące przybliżyć sobie zagadnienia związane z cukrzycą w czwartek 16 maja 2013r. na godz. 16: 00 do Centrum Edukacji i Przedsiębiorczości „PROFIT” Szczecińskiej Fundacji Talent – Promocja – Postęp w Nowogardzie przy ul. Wojska Polskiego 3, do sali 107 na wykład w Nowogardzkiej „Szkole Cukrzycy”. Tematem wykładu jest: Retinopatia, nefropatia, neuropatia - łatwiej zapobiegać niż leczyć. Stopa cukrzycowa. Zajęcia w „Szkole Cukrzycy” odbywają się raz w miesiącu i będą trwały do czerwca 2013r. Czas trwania wykładu wynosi średnio około 1,5 godz. Uczestnikiem szkoły w dowolnym czasie jej trwania może zostać osoba chora z cukrzycą, członek jej rodziny jak również każda osoba, która uzna, że może przydać się jej widza o tej chorobie. Zajęcia dla wszystkich uczestników są bezpłatne.

 

 

Aktualne informacje o zajęciach w „Szkole Cukrzycy” są zamieszczane na stronie internetowej http://www.cukrzycanowogard.lh.pl. Dodatkowe informacje można również uzyskać w każdy poniedziałek od godz. 15: 00 do 16: 00 w siedzibie PSD Koła Nowogard ul. Wojska Polskiego 7 (budynek laboratorium na terenie szpitala) lub telefonicznie pod nr: 500 553 190; 660 238 483; 512  626 744 oraz za pośrednictwem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Zakończenia II edycji ” Szkoły Cukrzycy” nastąpi 13 czerwca 2013. Tematem kończącym wykłady w tej edycji będzie: Zawał serca, udar mózgu - czy to też powikłania cukrzycy? Zespół  metaboliczny- problem społeczny XXI wieku.

Zajęcia w Nowogardzkiej „Szkole Cukrzycy” są wspierane przez Urząd Miejski w Nowogardzie  w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą „Wspieranie działalności w zakresie ochrony zdrowia ludzkiego na terenie Gminy Nowogard”

Eugeniusz Tworek
Prezes PSD
Koła Nowogard