2013 03 04 sesja solectwa 01Rada Miejska na sesji w dniu 27 lutego br. nadała sołectwom Gminy Nowogard nowe statusy jednostek pomocniczych.
Podczas głosowania na sali obrad była obecna ponad połowa wszystkich sołtysów.
Przed podjęciem ostatecznej uchwały o statusach sołectw, podjęto uchwałę o wyodrębnieniu w budżecie gminy funduszu sołeckiego, na wniosek mieszkańców odłączono miejscowości Bochlin i Ptaszkowo od sołectwa Grabin i przyłączono do sołectwa Dabrowa Nowogardzka oraz naniesiono poprawki do statutów sołectw Łęgno, Konarzewo i Wierzchy. Wszystkie projekty uchwał przyjęto bez głosów przeciwnych i wstrzymujących się.

Aktualnie na terenie gminy Nowogard funkcjonuje 36 sołectw ze statusami jednostek pomocniczych:
Boguszyce, Błotno, Brzozowo,Czermnica, Dąbrowa Nowogardzka, Długołęka, Glicko, Grabin, Jarchlino, Karsk, Konarzewo, Krasnołęka, Kulice, Lestkowo, Łęgno, Maszkowo, Miętno, Olchowo, Orzechowo, Orzesze, Osowo, Ostrzyca, Sąpolnica, Sikorki, Słajsino, Strzelewo, Szczytniki, Świerczewo, Trzechel, Wierzbięcin, Wierzchy, Wojcieszyn, Wołowiec, Wyszomierz, Żabowo, Żabówko.

LMM

2013.03.04 Sesja statuty sołectw